با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  ریزش مو ارثی
  1 اکتبر 2018 بدون نظر 752 بازدید

  ریزش مو ارثی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 3 میانگین: 3.3]

  موها در افراد مختلف به دلایل متعددی دچار عارضه ی ریزش مو شده و می ریزند که جهت درمان این عارضه لازم است ابتدا علت ایجاد کننده ی ریزش مو در فرد تشخیص داده شود و سپس به درمان آن اقدام کرد ، در همین راستا در این مقاله ، ریزش مو ارثی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  علت ریزش مو ارثی

  ریزش موی ارثی به دلیل زمینه ی ارثی و ژنتیکی در فرد رخ می دهد ، در واقع فعال شدن ژن ریزش مو که از خانواده ی پدری و یا مادری به فرد می رسد ، سبب می گردد که فرد در هر سنی که باشد ، ریزش مو آغاز شود ، بدین ترتیب با ریزش مو ارثی در فرد ، موها آنقدر ریزش خواهند کرد که فرد به ظاهر ژنتیک طبیعی خود خواهد رسید ، در واقع خلقت خداوند در این گونه افراد به نحوی است که باید موهای آنها ریزش کند.

  علامت ریزش مو ارثی در زنان و مردان

  ریزش موی ارثی در مردان با عقب رفت خط رویش جلوی موها همراه بوده و شروع به پیشرفت می کند ، لذا این ریزش مو دارای الگوی M شکل در مردان می باشد اما در زنان ریزش پخش و پراکنده ی مو در آنها ، ریزش مویی با الگوی درخت کریسمس را ایجاد می کند .

  ریزش مو ارثی در مردان

  ریزش مو ارثی در مردان

  درمان ریزش مو ارثی

  اگر چه می توان با برخی داروها و محلول های موضعی ، روند ریزش مو را در فرد کاهش داد اما این نوع ریزش مو ، هیچ گونه درمان قطعی ندارد ، تنها فرد باید با مصرف مداوم داروهای تجویزی از ریزش بیشتر موها جلوگیری کند .
  عمل کاشت مو نیز در این مورد تنها به ایجاد تراکم نسبی از موها کمک خواهد کرد و به عنوان روشی جهت ترمیم موهای از بین رفته خواهد بود و نمی توان با این روش ، موهای ریخته شده به رشد مجدد وا داشت .

  نتایج درمان ریزش مو ارثی

  نتایج حاصل از کاشت موی طبیعی در فرد به دلیل برداشته شدن فولیکول های پیوندی از بانک موی پشت سر که در برابر هورمون ریزش مو مقاوم هستند ، ماندگاری بالا و دائمی خواهند داشت و در دچار ریزش نخواهند شد .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.