با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  قرص زینک برای مو
  5 ژانویه 2019 بدون نظر 1214 بازدید

  زینک برای مو لازم است؟

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  افرادی که دچار ریزش مو میشوند قبل از اینکه به سراغ روش های سنتی برای درمان ریزش موی خود بروند باید به این نکته توجه داشته باشند که این مشکل در بسیاری از موارد به علت کمبود ویتامین ها به وجود می آید به همین علت باید برای انجام آزمایش های مورد نیاز به پزشک مراجعه نمود. بهتر است بدانید روی یا زینک برای مو و رشد آن بسیار ضروری است به همین دلیل در برخی موارد افرادی که دچار ریزش مو میشوند با مصرف مکمل های زینک به نتیجه میرسند. در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

  زینک برای مو

  به طور کلی افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید به بررسی عوامل مختلفی بپردازند چون همانطور که میدانید ریزش مو دلایل مختلفی دارد و همیشه به یک علت رخ نمیدهد. در مورد مصرف زینک برای مو باید این موضوع را بدانید که این دارو بدون تشخیص پزشک به هیچ وجه معجزه نخواهد کرد بنابراین نباید برای درمان همه ی ریزش مو ها از آن استفاده نمود.

  رشد موهای جدید با مصرف زینک

  مصرف زینک فقط در مواردی باعث رشد موهای جدید خواهد شد که فرد به علت کمبود این ماده در بدن دچار ریزش مو شده باشد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از افراد از رژیم غذایی مناسب حاوی روی استفاده نمی کنند به همین دلیل در بسیاری از مواقع استفاده از زینک برای مو بسیار مناسب خواهد بود و باعث افزایش رشد مو خواهد شد. همین باعث شده تا بسیاری از متخصصان آن را تجویز کنند.

  زینک برای مو

  علت اثر بخشی زینک برای مو

  اثر بخشی زینک برای مو به این علت است که کمبود آن در بدن باعث تغییرات شدید در فولیکول ها میشود به همین دلیل فولیکول ها در برابر عوامل خارجی به شدت آسیب پذیر میشوند و همین باعث میشود موها رشد مناسب نداشته باشند و حتی فرد دچار ریزش شدید مو شود.
  بهتر است بدانید افرادی که دچار ریزش موی ناشی از کمبود روی میشوند با مصرف قرص های زینک به سرعت شاهد رشد موهای خود خواهند بود.

  سایر اثرات زینک

  مصرف زینک برای مو اثرات فوق العاده ای دارد اما بهتر است بدانید این عنصر ضروری در بدن نقش زیادی بر عهده دارد به طوری که با کمبود آن مشکلات زیادی برای انسان به وجود می آید. بهتر است بدانید روی در ساخت سلول های جدید بدن نقش اساسی دارد. علاوه بر این مصرف به اندازه ی روی باعث میشود تا سلول های بدن ترمیم شوند و از پیری زودرس جلوگیری شود.
  مصرف روی به جذب مواد غذایی هم کمک میکند به همین دلیل افرادی که در سنین جوانی قرار دارند باید به مصرف آن بسیار اهمیت دهند تا در سنین بالا دچار مشکل نشوند.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.