با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

زینک برای چی خوبه
7 ژانویه 2019 بدون نظر 203 بازدید

زینک برای چی خوبه

[تعداد: 1   میانگین:  3/5]

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که قرص زینک برای چی خوبه ؟ چون در حال حاضر افراد زیادی وجود دارند که برای درمان بیماری های مختلف از مکمل های زینک استفاده میکنند. بهتر است بدانید مکمل های زینک پلاس اثرات زیادی دارند به همین دلیل امروزه در درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرند. البته استفاده از آن معمولا به تنهایی در درمان بیماری موثر نخواهد بود اما بسیاری از افراد به دلیل اینکه دچار کمبود این عنصر ضروری هستند باید در کنار سایر روش های درمانی به استفاده از آن بپردازند.

زینک برای چی خوبه

این سوال که زینک برای چی خوبه توسط بسیاری از افراد مطرح میشود به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مطلب به آن بپردازیم. به طور کلی باید قبل از هر چیز این نکته را بدانید که زینک یا روی در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد به همین دلیل بسیاری از افراد بدون این که به مصرف قرص زینک بپردازند شاهد اثرات فوق العاده ی آن خواهند بود و دچار بیماری های مختلف ناشی از کمبود آن نخواهند شد.

مشکلات کمبود زینک در بدن

اما در مواردی که فرد از رژیم های غذایی لاغری استفاده میکنند یا به دلیل مشکلات مختلف دچار کمبود این ویتامین شده است باید حتما در کنار غذاهایی که استفاده میکند به استفاده از قرص زینک بپردازد تا کمبود آن برطرف شود. زینک در تقویت سیستم ایمنی بدن، تولید پروتئین و کلاژن، سیستم بینی، کاهش اثرات استرس و تقریبا تمام فعالیت های ضروری بدن نقشی اساسی دارد.

زینک خوبه

زینک برای چی خوبه

نشانه های کمبود زینک

در مورد این که زینک برای چی خوبه باید به این نکته توجه داشته باشید که کاهش زینک در بدن خود باعث مشکلات زیادی میشود که به راحتی قابل مشاهده خواهد بود به همین دلیل بسیاری از افراد بعد از مشاهده ی آن به پزشک مراجعه میکنند.
افرادی که به صورت مکرر دچار بیماری های عفونی و ویروسی میشوند ممکن است کمبود زینک داشته باشند. علاوه بر این بهبود دیرهنگام آکنه و زخم، ریزش مو، از دست دادن اشتها، کمبود انرژی و ضعف هم از علائم کمبود روی یا زینک به شمار میرود که در این مواقع باید به استفاده از مکمل های زینک پرداخت.

میزان زمان مناسب مصرف زینک

در مطالب بعدی به این که زینک برای چی خوبه بیشتر خواهیم پرداخت اما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که مصرف زینک باید همراه با غذا مصرف شود و از مصرف شیر همراه با آن خودداری نمود. به طور معمولا مصرف ۵۰ تا ۳۰۰ میلی گرم روی در طول روز باعث رفع علائم کمبود آن میشود اما مصرف طولانی مدت همین مقدار هم ممکن است باعث کاهش آهن و کلسیم و در بدن شود.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *