با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  ریزش مو در کودکان بر اثر عفونت قارچی
  9 اکتبر 2018 بدون نظر 600 بازدید

  ریزش مو در کودکان بر اثر عفونت قارچی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  عفونت قارچی که پزشکان از آن با نام تینه کپیتیس یاد می کنند در اغلب موارد به صورت خرد شدن موها در ناحیه ی بالای سر بروز پیدا می کند و سپس کم کم به صورت گرد و یا بیضی و اغلب نامنظم افزایش پیدا می کند. حتی در بسیاری از موارد دیده شده که افراد نقاط سیاهی را بر روی پوست سر خود دیده اند که در نهایت متوجه شده اند موها دقیقا بر روی پوست سر خرد شده و باعث بروز این اتفاق شده است. این اتفاق اغلب به دلایل مختلف رخ می دهد. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با آن خدمت شما ارائه می دهیم.

  علائم عفونت قارچی در کودکان

  برای اینکه بتوانید عفونت قارچی را تشخیص دهید نیاز است که با علائم آن آشنا شوید اگر بخواهیم در رابطه با علائم عفونت قارچی پوست سر به شما بگوییم باید بدانید که اغلب کودکان به خصوص در سنین بلوغ با نوعی التهاب، عفونت و پوسته های ریزی بر روی سر خود مواجه می شوند که میتواند نشانه هایی از بروز این بیماری باشد. از همین رو نیاز است که به سرعت به پزشک مراجعه کرده و با انجام انواع آزمایش های میکروسکوپی دلیل ریزش موهای کودکان و نوجوانان را تشخیص دهد. دقت داشته باشید که با توجه به نوع قارچ این علائم میتواند متفاوت باشد.

  عفونت قارچی در ریزش مو

  عفونت قارچی در ریزش مو

  درمان عفونت قارچی در کودکان

  مسلما وقتی بیماری عفونت قارچی تشخیص داده شود اولین گامی که برداشته می شود درمان آن می باشد. پزشکان همواره می گویند که این مشکل به خصوص در کودکان باید به سرعت برطرف شود زیرا میتواند مشکلات پوستی دیگری را به همراه آورد. برای درمان در ابتدا از داروهای ضد قارچ استفاده می شود همچنین شامپوهایی تجویز می شود که به همین منظور تهیه شده اند. دقت داشته باشید به دلیل مسری بودن این بیماری تا حد امکان تا زمان درمان کامل از فرستادن کودکان خود به مدرسه و مهدکودک خودداری کنید.

  عفونت قارچی و هزینه درمان آن

  هزینه درمان مسلما برای والدین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه از هزینه درمان عفونت قارچی اطلاع پیدا کنید باید بگوییم که با توجه به نوع قارچی که کودک شما به آن گرفتار شده و همچنین داروهایی که پزشک تجویز می کند این هزینه میتواند متفاوت باشد. همچنین نباید از هزینه آزمایش میکروسکوپی غافل شوید.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.