با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  نشانه های ریزش موهای ارثی
  23 اکتبر 2018 بدون نظر 438 بازدید

  نشانه های ریزش موی ارثی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  به منظور درمان عارضه ی ریزش مو باید بر اساس علائم و نشانه های آن به نوع ریزش مو دست یافت و پس از تشخیص علت دقیق ریزش مو به درمان موثر آن اقدام نمود ، در همین راستا در این مقاله ، نشانه های ریزش موی ارثی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  ریزش موی ارثی

  ریزش موی ارثی به عارضه ای گفته می شود که در اثر فعال شدن ژن ریزش مو ، بالا رفتن سن و اختلالات هورمونی در فرد بروز می کند ، این عارضه نه بیماری بلکه یک مشکل طبیعی و ذاتی فرد است که موجب خواهد شد فرد به ظاهری طبیعی خود دست یابد .
  ریزش موی ارثی می تواند در هر سنی رخ دهد اما به طور معمول سن شروع آن از سنین جوانی ( ۲۰ الی ۳۰ سالگی ) است و در زنان بیشتر پس از یائسگی فرد مشاهده می گردد .

  نشانه های ریزش موی ارثی

  ریزش موی ارثی با نازک و شکننده شدن موها نمایان می شود و با ریزش مو در قسمت های پوست سر پیشرفت می کند ، ریزش مو بر روی بالش ، وان و یا بر روی شانه نیز می تواند از علائم ریزش موی ارثی باشد .
  در مردان ریزش موی ارثی با عقب رفت خط رویش موهای جلوی سر و با الگوی M شکل رخ می دهد و در حالت پیشرفته ی آن ، تنها موهای کنار و پشت سر باقی خواهد ماند ، اما در زنان خط رویش موها در جلوی سر تغییر نکرده و موها به شکل پخش و پراکنده در بالا و وسط سر ریزش می کنند که به آن الگوی ریزش درخت کریسمس گفته می شود .

  علائم ریزش موی ارثی

  علائم ریزش موی ارثی

  درمان ریزش موی ارثی

  از آنجا که این عارضه درمان قطعی ندارد ، برای مردان قرص خوراکی فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد و برای زنان از محلول ماینوکسیدیل ۲ درصد ، تجویز می گردد تا بدین شکل تا حد ممکن از ریزش بیشتر موها جلوگیری شود .
  ترمیم مو و کاشت مو از جمله عمل های زیبایی جهت ایجاد تراکم مناسب موها در نواحی ریزش کرده می باشد که کاشت مو برای مردان گزینه ی مناسب تری است و برای زنان به دلیل نوسانات هورمونی زیاد ، گزینه ی ترمیم مو ، روش بهتری خواهد بود ، با این حال انتخاب روش مناسب به شرایط و تشخیص پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی وابسته است .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.