با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  علت تیرگی پوست صورت در طب سنتی چیست
  31 اکتبر 2018 بدون نظر 724 بازدید

  علت تیرگی پوست صورت در طب سنتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  از جمله شایع ترین شکایاتی که افراد بسیاری دارند ، تیرگی و بد رنگ شدن پوست است ، این عارضه بر شادابی و زیبایی پوست و چهره تاثیر بسزایی دارد و باید به موقع تحت درمان قرار گیرد ، در همین راستا در این مقاله ، علت تیرگی پوست صورت در طب سنتی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  رفع تیرگی پوست صورت

  تیرگی پوست صورت به عارضه ای گفته می شود که طی آن تولید ملانین ( ماده ی سیاه رنگ پوست ) جهت محافظت از پوست در برابر عوامل مخرب پوست افزایش می یابد و رنگ پوست از حالت طبیعی خود خارج شده و به سمت تیرگی می رود و بدین ترتیب زیبایی فرد تحت تاثیر نامطلوب حاصل از این تغییر رنگ قرار می گیرد .

  علت تیرگی پوست صورت در طب سنتی

  از نگاه طب سنتی ، از عوامل مهم تامین کننده ی رنگ شفاف و مطلوب پوست ، رسیدن مقدار کافی خون با غلظت و کیفیت مناسب به عروق ریز پوست نواحی مختلف بدن و صورت می باشد که عواملی نظیر ؛ بیماری های مزمن ، غم ، ترس ، ناامیدی ، حسد ، زیاده روی در رابطه زناشویی ، استفاده بیش از حد از روان کننده های مزاج ، خوردن سرکه سیب و عرق زیره جهت کاهش وزن و … موجب تیرگی و بدرنگی پوست صورت خواهد شد .
  درمان تیرگی پوست صورت در طب سنتی
  در طب سنتی جهت درمان تیرگی پوست صورت از ماسک های طبیعی ، روشن کننده و برطرف کننده ی تیرگی پوست که از مواد طبیعی ، میوه ها و گیاهان دارویی تهیه می شوند ، استفاده می گردد .

  علت تیرگی پوست صورت در طب سنتی

  علت تیرگی پوست صورت در طب سنتی

  از سوی دیگر در طب سنتی به داشتن خواب کافی جهت داشتن پوستی سالم و شفاف و همچنین به عنوان یک عامل موثر در سلامت بدن توجه بسیاری شده است .
  کم خوابی ، پرخوری ، به وقت نخوابیدن ، کم نوشی و بدخوری دیگر عوامل تیره کننده ی پوست صورت از دیدگاه طب سنتی است که باید به صورت تدریجی ، این عادت های بد رفتاری درمان و برطرف گردند .
  مراجعه به یک متخصص طب سنتی حرفه ای و ماهر جهت رفع تیرگی پوست ، جهت درمان این عارضه تاثیر بسزایی دارد ، زیرا برخی افراد ناآگاه به طب سنتی تنها برای سودجویی بیشتر ، آسیب های شدیدی را متوجه سلامت و زیبایی فرد خواهند کرد .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.