با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  علت جوش روی قفسه سینه چیست
  20 نوامبر 2018 بدون نظر 2481 بازدید

  علت جوش روی قفسه سینه چیست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 7 میانگین: 2.3]

  جوش قفسه سینه درست مانند جوش صورت در بین مردم بسیار شایع می باشد و به دلیل اینکه غدد سباسه یا همان غدد تولید چربی با تعداد زیادی در قفسه سینه وجود دارند و چربی زیادی را به سطح پوست ترشح می نمایند و به ‌دلیل اینکه قفسه سینه بسیار دچار تعرق می گردد بسیار مستعد جوش خواهد بود و افراد بسیاری جوش در این ناحیه را در دفعات زیاد تجربه کرده اند اما علت جوش روی قفسه سینه چیست.

  علت جوش روی قفسه سینه

  افراد مختلف به دلایل متفاوتی مانند ترشح بیش از اندازه چربی در قفسه سینه خود، تعرق زیاد ، دوری سینه از هوای آزاد، استرس بالا، تغییرات هورمونی، بارداری، رژیم غذایی ناسالم، پوشیدن لباس های تنگ و مصرف برخی از داروها بسیار مستعد جوش روی سینه هستند و گاه و بی گاه به جوش سینه دچار می شوند .

  درمان جوش روی سینه

  – درمان جوش سینه با درمان جوش صورت تفاوت چندانی ندارد و تمام درمان های خانگی و دارویی جوش صورت بر رفع جوش های سینه نیز تاثیر خواهند داشت.
  – ماساژ پوست قفسه سینه با کرم ها و پمادهای حاوی اسید سالیسیلیک و صابون خیار و سپس دوش گرفتن با آب ولرم باعث خشک شدن جوش ها به مرور خواهد شد.
  – یکی از کارهایی که باعث ایجاد آلرژی در پوست سینه و بروز جوش می شود اسپری کردن ادکلن و عطر به سینه می باشد که باید از انجام این کار خودداری کرد.
  – ماساژ پوست سینه با جوش شیرین و چند قطره روغن نارگیل باعث می گردد پوست قفسه سینه ضد عفونی گردد و به مرور جوش ها رفع شوند.
  – برای کاهش جوش قفسه سینه یک قاشق چایخوری دارچین و کمی عسل را با هم مخلوط نماید و بر ردی جوش ها تا ۱۵ دقیقه قرار دهید با تکرار این کار تا دو بار در روز طی چند روز جوش ها رفع خواهند شد.
  – قرار دادن روزانه چند قطره آب لیموی تازه بر روی جوش ها تا چند دقیقه و سپس شستن سینه موجب می شود به دلیل خاصیت اسیدی لیمو جوش ها رفع گردند.

  دلیل جوش روی قفسه سینه

  علت جوش روی قفسه سینه

  جلوگیری از بروز جوش در سینه

  افرادی که عادت به پوشیدن لباس های تنگ دارند و یا کسانی که پوست بدن خود را به درستی لایه برداری نمی نمایند بیش از دیگران مستعد جوش بدن و قفسه سینه هستند همچنین افرادی که به تعریق استحمام نمی نمایند باعث خواهند شد تا شرایط رشد باکتری های جوش در بدن آنها فراهم گردد و منافذ پوست آنها مسدود شود و پیاپی دچار جوش بدن و صورت شوند بنابراین تعویض لباس ها به طور روزانه و استحمام پس از تعریق از بروز جوش تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.