با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

دلیل کبودی بی دلیل پوست چیست
۱۹ دی ۱۳۹۷ بدون نظر 133 بازدید

علت کبودی بی دلیل پوست

[تعداد: 2    میانگین: 2/5]

معمولا در بسیاری از مواقع مشاهده ی آسیب های پوستی نشان دهنده ی بیماری و مشکلات خاصی نمی باشد به همین دلیل درصد زیادی از افراد به مشکلات پوستی اهمیت نمی دهند اما در برخی موارد فرد با مشاهده ی ناگهانی مشکلات پوستی مختلف مانند قرمزی و کبودی دچار نگرانی زیادی میشود به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به علت کبودی بی دلیل پوست بپردازیم. البته کبودی هایی که بر روی پوست به وجود می آیند چندان هم بی دلیل نیستند و فقط افراد این تصور را پیدا میکنند.

علت کبودی بی دلیل پوست

مشاهده ی کبودی به دلیل بر روی پوست نگرانی های زیادی به دنبال خواهد داشت به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال علت کبودی بی دلیل پوست هستند و تصور میکنند دچار بیماری سختی شده اند این در صورتی است که در بسیاری از مواقع این کبودی ها به علت وارد شدن ضربه به وجود می آید اما فرد به دلیل داشتن فعالیت فیزیکی بالا در آن زمان آن را احساس نمی کند.
علت کبودی بی دلیل پوست میتواند مصرف برخی از داروها هم باشد. افرادی که به صورت سرخود اقدام به مصرف مکمل ها میکنند ممکن است دچار کبودی های بی دلیل شوند. علاوه بر این تابش شدید نور آفتاب به پوست هم باعث کبودی خواهد شد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که برخی از افراد به صورت ژنتیکی مستعد کبودی سریع هستند و با ضربه های بسیار سطحی دچار این مشکل میشوند.

علت کبودی بی دلیل پوست

علت کبودی بی دلیل پوست

کبودی به دلیل بیماری های خطرناک

علت کبودی بی دلیل پوست در اکثر موارد خطرناک نخواهد بود اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در برخی از موارد ممکن است فرد به علت بیماری های خطرناک دچار این مشکل شده باشد به همین دلیل باید در این موارد حتما به پزشک مراجعه نمود. بیماری های کبدی شدید، سرطان خون، انسداد غدد لنفاوی و عفونت های ویروسی هم باعث ایجاد کبودی میشوند.
پایین بودن پلاکت خون هم از دلایل کبودی است که باید توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد چون ممکن است مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد.

درمان کبودی های بی دلیل

در صورتی که علت کبودی بی دلیل پوست مشکلات خطرناکی نباشد میتوان با استفاده از یخ به رفع کبودی ها پرداخت. بهتر است بدانید افرادی که از یخ استفاده میکنند در اکثر موارد شاهد رفع کبودی و خون مردگی ها خواهند بود. علاوه بر این میتوان از کمپرس گرم هم استفاده کرد تا کبودی ها سریع تر رفع شوند.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین

به اشتراک بگذاریددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *