با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  ریزش موی سر تکه ای
  1 آگوست 2018 بدون نظر 867 بازدید

  علل و درمان ریزش موی تکه ای در زنان

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  زنان نیز مانند مردان به دلایل مختلفی دچار ریزش مو به طور تکه ای و گسترده می شوند که بروز این امر تاثیر زیادی در زیبایی چهره آنها دارد به همین دلیل آنان به دنبال علت بروز ریزش مو در خود و درمان مناسب با آن خواهند بود اما علل و درمان ریزش موی تکه ای در زنان چیست.

  ریزش موی تکه ای

  این نوع ریزش موها که نوعی از ریزش موی برگشت پذیر می باشد بین مردان و زنان اشتراک دارد و در نتیجه آن بیمار مقداری از موی سر و ابروی خود را از دست می دهد که این ریزش به صورت سکه ای ، گرد با سطحی صاف بزرگ و یا کوچک می باشد که ممکن است در هر سنی و با شدت متفاوتی برای هر خانمی پیش بیاید.

  علل ریزش موی تکه ای در خانم ها

  در ریزش مو تکه ای که فولیکول های مو به اشتباه توسط سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار می گیرند و آسیب می بینند دلایل فراوانی مانند ژنتیک، مصرف داروهای هورمونی، بارداری، شیردهی، تغذیه نامناسب و استرس در خانم ها باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن و بروز ریزش مو می گردد.

  ریزش موی تکه ای

  ریزش تکه ای موی سر زنان

  درمان این نوع از ریزش مو

  در درمان ریزش مو تکه ای از روش هایی مانند درمان موضعی پوست سر با محلول ماینوکسیدیل ، لیزر تراپی ، prp و مزوتراپی پوست استفاده می گردد که هر کدام از این روش ها با توجه به میزان ریزش موها و میزان ریزش و وضعیت سلامت جسمی بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

  محلول ماینوکسیدیل

  یکی از درمان های موضعی رفع ریزش موی تکه ای استفاده از محلول ماینوکسیدیل می باشد که این محلول با غلظت ۲ درصد برای خانم ها استفاده می گردد و با استفاده این محلول به طور روزانه و تقویت فولیکول های مو ریزش موها قطع و رویش مجدد  آنها آغاز می گردد.

  روش prp

  در روش prp جهت رفع ریزش موی تکه ای از پلاسمای غنی شده از پلاکت که از خون خود بیمار گرفته می شود به پوست بیمار تزریق می گردد و با تغذیه فولیکول های مو با این سلولهای بنیادی ریزش موها متوقف خواهد شد.

  پی آر پی

  پی آر پی

  مزوتراپی پوست

  در روش مزوتراپی با هدف تقویت فولیکول مو انواع ویتامین ها پروتئین ها، محلول های دارویی و مواد معدنی به عمق مناسب پوست توسط سوزن های ریزی تزریق می گردد و از این طریق ریزش مو در خانم ها کنترل خواهد شد.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.