با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  عوارض ساکشن شکم
  30 ژانویه 2019 بدون نظر 430 بازدید

  عوارض ساکشن شکم

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  شکم از جمله نواحی بدن است که چربی های موضعی در آن جا انباشته می شوند. این چربی ها که موجب به هم خوردن تناسب اندام می شوند، معمولا مقاوم هستند و در اغلب افراد با رژیم غذایی یا ورزش کردن، تغییر چندانی نمی کنند. این مسئله باعث شده تا ساکشن کردن چربی های شکمی رواج زیادی پیدا کند. هر چند که ساکشن کردن جز عمل های ایمن محسوب می شود و بسیاری مواقع نتایج رضایت بخشی دارد اما عوارض و خطراتی که ممکن است در پی آن برای هر فردی ایجاد شود، اهمیت زیادی داشته و قابل توجه اند. از این رو آگاهی از عوارض ساکشن شکم برای کسانی که قصد انجام این عمل را دارند، ضروری به نظر می رسد.

  عوارض ساکشن شکم چیست

  ساکشن شکم نسبت به جراحی روشی کم تهاجمی تر و ایمن تر برای برداشتن چربی های موضعی شکم و متناسب کردن آن است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی های ساکشن چربی می توان این عمل را با عوارض جانبی کمتری انجام داد. با این وجود مواردی مانند چاقی مفرط، داشتن بیماری های مزمنی مانند دیابت، برداشتن حجم زیادی چربی در یک جلسه ، عدم مهارت کافی پزشک و غیر اصولی انجام شدن عمل، استاندارد نبودن تجهیزات و … می توانند ریسک ایجاد عوارض و خطرات را بیشتر و جدی تر کنند.

  سایر عوارض این عمل لاغری

  ساکشن شکم نیز همانند ساکشن سایر نواحی بدن می تواند عوارضی از قبیل کبودی، تورم، کم آبی بدن، عوارض ناشی از بیهوشی، آسیب به عروق خونی و عصبی ، آسیب به ارگان های داخلی، آسیب به عضلات، سوختگی، عفونت، ترومبوز وریدی، آمبولی، تجمع مایعات، عدم یکنواختی در سطح بدن، سلولیت ، شل شدگی و افتادگی پوست و … ایجاد کند.

  عوارض ساکشن شکم

  مهمترین عوارض ساکشن شکم

  با توجه به اینکه ممکن است حجم زیادی از چربی در زیر پوست شکم تجمع پیدا کند و طی عمل لیپوساکشن حجم زیادی چربی از بدن برداشته شود، ریسک آمبولی بالا خواهد بود. آمبولی ریوی یکی از خطرناک ترین عوارضی است که ممکن است با انجام ساکشن چربی های شکمی ایجاد شود و حتی خطر مرگ را هم در پی داشته باشد. این عارضه زمانی ایجاد می شود که مقداری از بافت های چربی تخریب شده به جریان خون راه پیدا کرده و از این طریق وارد ریه شود. آسیب های ناشی از برخورد کانولای دستگاه با ارگان های درون شکم دیگر عارضه ای است که ممکن است ساکشن شکم به دنبال داشته باشد. شل شدگی و افتادگی پوست هم جز مهمترین مشکلات این عمل لاغری و تناسب اندام از نظرظاهری است.

  منبع : کلینیک تخصصی پیکرتراشی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.