با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  فواید آب پیاز برای مو
  12 نوامبر 2018 بدون نظر 335 بازدید

  فواید آب پیاز برای مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  پیاز از جمله قابل دسترس ترین مواد آشپزخانه است که به راحتی در همه ی خانه ها یافت می شود ، این سبزی اشک آور ، خواص بی نظیری دارد در توقف ریزش موها و رشد مجدد آنها دارد ، در همین راستا در این مقاله ، فواید آب پیاز برای مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  آب پیاز

  به صورت تجربی مشاهده شده است که از آب پیاز می توان جهت توقف ریزش موها و رشد مجدد موهای ریزش کرده استفاده کرد ، اگر چه در این زمینه نیاز به تحقیقات بیشتری است و هنوز به طور قطعی نمی توان گفت که آب پیاز سبب رشد موها خواهد شد اما افراد دچار ریزش مو ، هر روشی را جهت دستیابی به نتایج مطلوب از رشد موها امتحان می کنند ، مخصوصا این روش که بسیار ساده و راحت نیز می باشد ، لذا جهت بهره گیری از فواید آب پیاز در رشد موها ، اگر به آن حساسیت دارید نباید از آن استفاده کنید و اینکه برای کاهش بوی تند آب پیاز می توان کمی آبلیمو به آن افزود .

  فواید آب پیاز برای مو

  پیاز حاوی گوگرد می باشد این ماده ی معدنی مواد مغذی مورد نیاز رشد مو را در اختیار فولیکول های مو قرار می دهد ، همچنین خواص ضد میکروبی پیاز با مبارزه علیه عفونت های پوست سر ، از ریزش موها جلوگیری خواهد کرد و از سوی دیگر آنتی اکسیدان های چون فلاونیدهای موجود در آب پیاز ، از بدن در برابر رادیکال های آزاد که سبب تخریب ریشه ی مو ، نازک و ریزش موها می گردند ، محافظت می کند .

  فایده آب پیاز برای مو

  فایده آب پیاز برای مو

  تهیه آب پیاز

  حدود ۳ الی ۴ عدد پیاز متوسط را پوست گرفته و خرد کنید و در مخلوط کن یا آسیاب دستگاه قرار دهید ، پس از آن با عبور پیازهای له شده از صافی به راحتی می توان آب پیاز را به دست آورد .
  آب پیاز را با کمی رزماری یا عصاره ی نعناع فلفلی مخلوط کرده و باید به پوست سر و ریشه ی موها زده شود ، تا دستیابی به نتایج مطلوب ،روزی دو بار باید این روش مورد استفاده قرار گیرد ، البته باید فرد هیچ گونه حساسیت و آلرژی نسبت به آب پیاز نداشته باشد .
  در صورت وارد شدن آب پیاز به چشم ، کافی است که چشم با آب سرد به خوب آبکشی شود و جای نگرانی از بابت سوزش آن نیست و به زودی برطرف خواهد شد .
  حداقل یک الی دو ماه باید از این روش استفاده کرد تا موهای ریزش کرده دوباره احیا شده و رشد کنند ، لذا پیاز درمانی مو روشی معجزه کننده و یک باره نیست .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.