با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  قارچ موی سر چیست
  11 نوامبر 2018 بدون نظر 1178 بازدید

  قارچ موی سر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 3 میانگین: 1.7]

  پوست ناحیه ی سر ممکن است در اثر عوامل مختلفی چون ؛ حساسیت پوستی ( اگزما ) چربی بیش از حد ، خشکی بیش از حد ، وجود شپش ، استفاده از رنگ و دکلره ، عفونت قارچی و … دچار خارش گردد ، در همین راستا در این مقاله ، قارچ موی سر به عنوان یکی از دلایل شایع خارش پوست سر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  قارچ موی سر

  قارچ موی سر که با نام تینه آ کپیتیس ( کف سر ) شناخته می شود ، با توده های کوچکی روی سر شروع می شود و با بزرگتر شدن توده ها ، یک الگوی دایره ای شکل ایجاد خواهد کرد ، خارش مداوم پوست سر از جمله علائم اصلی این عارضه می باشد که نیاز به درمان این عارضه را ضروری می سازد.

  علل ایجاد قارچ موی سر

  قارچ موی سر به دلیل حمله ی قارچ به پوست سر ایجاد می گردد که در شرایط عادی این قارچ موجب بروز بیماری نمی شود اما در وضعیت خاص در برخی افراد به شکل یک بیماری در خواهد آمد .
  عدم رعایت نکات بهداشتی ناحیه سر ، هوای گرم و مرطوب ، تماس با فرد آلوده ، استخر و حمام های عمومی از جمله راه های حمله ی قارچ پوستی به کف سر می باشد که ملتهب کردن و خارش پوست سر ، این ناحیه را درگیر کرده و موجب آزار فرد خواهد شد .

  قارچ موی سر

  قارچ موهای سر

  درمان قارچ موهای سر

  قارچ موی سر که در زمستان شدیدتر و در تابستان خفیف تر می گردد ، درمان آن به طور کامل امکان پذیر نیست اما استفاده از داروهای ضد قارچ در این زمینه تا حدودی موثر واقع خواهد شد ، ولی ریشه کن کردن این عارضه ممکن نیست .
  اگر چه قارچ موی سر به تنهایی سبب ریزش موها نخواهد شد اما لازم است به درمان موثر و به موقع آن اقدام گردد .
  استفاده از شامپوهای ضدقارچ تحت تجویز پزشک متخصص پوست و مو ، تاحد زیادی می تواند عارضه ی قارچ موی سر را برطرف سازد .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.