با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  قارچ پوستی گردن
  11 نوامبر 2018 بدون نظر 8821 بازدید

  قارچ پوستی گردن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 14 میانگین: 2.4]

  قارچ پوستی نوعی بیماری پوستی است که در اثر حمله قارچ به پوست ایجاد می گردد که به دلیل مسریبودن و راه های محتلف قابل انتقال بودن آن ، افراد بسیاری به آن مبتلا می شوند ، در همین راستا در این مقاله ، قارچ پوستی گردن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  قارچ پوستی گردن

  قارچ چند رنگ یا تینه آ ورسیکالر نوعی قارچ عفونی است که در ظاهر بالینی رنگ های مختلفی پیدا می کند و باعث ایجاد لکه هایی پررنگ یا کمرنگ در ناحیه ی دور گردن و سرشانه ها می گردد .
  این بیماری بیشتر در سر شانه ها و گردن نمایان می گردد اما گاهی تنه و حتی صورت را نیز درگیر می کند ، این بیماری با وجود اینکه نوعی عفونت قارچی است اما مسری نبوده و واگیردار نمی باشد ، همچنین ابتلا موو ناخن در این بیماری دیده نشده است .

  علائم قارچ پوستی گردن

  قارچ این نوع بیماری پوستی در حالت عادی بر روی پوست نیز وجود دارد ، اما در برخی افراد بر حسب وضعیت پوستی ، تعداد و فاز رشدی این ارگانیسم قارچی تغییر یافته و خود را از نظر ظاهری به شکل لکه های پوستی زرد، قرمز و سفید بر روی پوست نشان می دهد ، به نحوی که فرد به خوبی این لک ها را اطراف گردن و سرشانه می تواند ببیند .

  قارچ پوست گردن

  قارچ پوست گردن

  درمان قارچ پوستی گردن

  به منظور درمان قارچ پوستی گردن که نسبتا ساده است ، معمولا از داروهای ضدقارچ موضعی مانند کرم و شامپوهای ضدقارچ استفاده می گردد که در موارد شدید بیماری از دوره کوتاه مدت چند روزه داوری خوراکی ضدقارچ نیز بهره گرفته خواهد شد ، در بسیاری از موارد پس از بهبود ضایعات پررنگ امکان بروز و پایداری لکه های کمرنگ وجود دارد که این لکه های کمرنگ طی چند ماه رفع خواهند شد .
  از آنجا که این بیماری قارچی تمایل به عود دارد لذا مصرف طولانی مدت شامپوهای ضدقارچ در اجتناب از عود ضایعات بسیار موثر خواهد بود .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.