با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

لاغری در طب سنتی
26 دسامبر 2018 بدون نظر 246 بازدید

لاغری در طب سنتی

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]

افراد بسیاری به دلیل عدم تحرک و سبک زندگی امروزی و مصرف مواد غذایی پرکالری ، دچار اضافه وزن هستند ، از آنجا که کاهش وزن برای برخی افراد کاری سخت و دشوار است ، در این مقاله ، لاغری در طب سنتی برای این افراد مورد بررسی قرار گرفته شده است .

طب سنتی و لاغری

در طب سنتی علاوه بر توجه به انواع مزاج در افراد مختلف ، روش ها و مواد گیاهی و طبیعی متفاوتی جهت کاهش وزن و چربی سوزی مورد توجه قرار دارد ، در واقع طب سنتی جهت از بین بردن چربی های انباشته شده و کاهش سایز در افراد مختلف ، هم به اصلاح روش غذا خوردن افراد می پردازد و هم اینکه نحوه ی مصرف صحیح مواد غذایی مختلف را عنوان می کند و اینکه کدام مواد سبب کاهش وزن و چربی سوزی خواهند شد .

لاغری با طب سنتی

لاغری با طب سنتی

روش های لاغری در طب سنتی

● مصرف آب روزانه ی خود را افزایش دهید زیرا مصرف آب سبب افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی موثر خواهد شد .
● در سالادها و غذاهای سس دار ، به جای استفاده از سس ؛ از آبغوره و یا سرکه استفاده کنید زیرا این دو چاشنی به شدت چربی سوز هستند .
● مصرف انواع چای گیاهی به دلیل گرم کردن بدن و کاهش رسوب چربی حاصل از مصرف مواد غذایی ، سبب کاهش وزن خواهد شد ، چای سبز ، دم کرده ب آویشن ، بابونه و … از جمله ی این چای ها می باشد .
● آب کرفس سبب کاهش کلسترول خون و کاهش چربی های بدن خواهد شد که در نتیجه لاغر شدن فرد را به همراه خواهد داشت ، به عنوان میان وعده آب کرفس را آب پرتقال مصرف کنید .
● غذا را به خوبی بجوید تا با این کار فرصت رسیدن سیگنال های سیری از معده به مغز باشد و فرد به موقع با ترشح هورمون های سیری احساس سیری کند .
● زنجبیل به عنوان یک گیاه چربی سوز ، مصرف آن همراه با سالاد و یا ماست ، سبب لاغری و کاهش وزن فرد خواهد شد .

برنامه تغذیه برای لاغری

برنامه تغذیه برای لاغری

نتایج لاغری در طب سنتی

هنگامی که فرد شروع به رعایت نکات لازم جهت لاغری و تناسب اندام مورد توجه در طب سنتی می کند ، لازم است که جهت سلامت و جلوگیری از اضافه وزن ، موارد یاد شده را به طور مرتب رعایت نماید زیرا در صورت کاهش وزن و عدم رعایت مسائل مربوطه ، فرد مجددا دچار چاقی خواهد شد .
داشتن فعالیت ورزشی منظم و کم خوری در کنار توصیه های طب سنتی منجر به داشتن اندامی ایده آل و لاغر خواهد شد که به طور مداوم فرد وزن سبک خواهد داشت و راحت تر خواهد بود .

منبع : کلینیک تخصصی پیکرتراشی آریا ایران نوین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *