با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  لایه برداری پوست با نمک
  4 دسامبر 2018 بدون نظر 470 بازدید

  لایه برداری پوست با نمک

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  از آنجا که پوست به عنوان اولین محافظ بدن ، در معرض آلودگی و آسیب های متعددی قرار دارد ، رسیدگی به پوست باعث شادابی و نشاط پوست می گردد ، یکی از روش های موثر جهت پاکسازی پوست و حفظ زیبایی و طراوت پوست ، روش لایه برداری است ، در همین راستا در این مقاله ، لایه برداری پوست با نمک مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  مزایای عمل لایه برداری پوست

  از آنجا که پوست به طور مرتب در حال بازسازی و ترمیم است و سلول های جدید پوستی می سازد و سلول های فرسوده و مرده را از سطح خود جدا می سازد ، به منظور پاکسازی و شفاف سازی لایه ی فرسوده ی پوست باید از عمل لایه برداری پوست استفاده نمود ، در کلینیک های زیبایی عمل لایه برداری را می توان به صورت درجات متفاوتی از عمق و نفوذ در پوست انجام داد اما در منزل به منظور لایه برداری سطحی می توان از نمک برای پوست های چرب و از شکر برای پوست های خشک استفاده نمود .

  تاثیر نمک برای پوست

  به کمک خواص موثر و پاک کننده ی نمک می توان ؛
  ● منافذ پوست صورت و آکنه های پوستی را برطرف نمود .
  ● به کمک لایه برداری پوست با نمک می توان به کنترل چربی پوست پرداخت .
  ● صاف و یکدست شدن پوست و تمیز شدن منافذ پوست از باکتری و
  ● نمک به شکل موثری سبب از بین بردن پوست های مرده خواهد شد ، در نتیجه پوستی صاف و شاداب حاصل خواهد شد .
  ● نمک باعث می شود تا رطوبت پوست افزایش یابد و پوست شفافیت خاصی داشته باشد .
  ● بسیاری از آلودگی های آب و هوایی و مواد آرایشی را می توان با نمک از روی پوست برداشت

  لایه برداری پوستی با نمک

  لایه برداری پوستی با نمک

  روش لایه برداری پوست با نمک

  نمک جهت لایه برداری پوست های چرب مناسب می باشد زیرا موجب کاهش چربی پوست خواهد شد ، کافی است که کمی نمک را پس از شستن پوست در حالی که هنوز مرطوب است را به پوست خود بمالید ، با این کار بسیاری از آلودگی های پوستی ، جوش های سر سیاه و پوسته های خشک از روی پوست برداشته خواهند شد .
  ماساژ نمک به پوست باید به آرامی انجام شود مخصوصا اگر دانه های نمک درشت باشند ، هفته ای یک بار می توان از این لایه بردار ملایم جهت پاکسازی پوست به مدت دو الی سه دقیقه استفاده کرد .
  لایه برداری بیش از حد پوست موجب حساسیت پوستی و آسیب های بیشتر به پوست خواهد شد ، لذا در لایه برداری پوست نباید زیاده روی کرد .
  لایه برداری خانگی با موادی چون شکر و نمک با لایه برداری فیزیکی و لایه برداری شیمیایی که با عمق نفوذ بیشتری توسط پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی انجام می شوند ، متفاوت است ، زیرا در لایه برداری خانگی به صورت سطحی به پاکسازی و لایه برداری پوست اقدام می گردد .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.