با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  مراقبت از موها
  29 اکتبر 2018 بدون نظر 347 بازدید

  مراقبت از مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  موی هر فردی یکی از ارکان زیبایی چهره وی می باشد به طوری که افرادی با موهای سالم و پر پشت چهره ای جذاب و شاداب خواهند داشت اما عوامل مختلفی باعث می شوند تا ساختمان مو به مرور دچا۰ر تخریب شود و مو دچار مشکلاتی مانند خشکی، موخره، شکنندگی، نازکی و در نهایت دچار ریزش شود که این بروز این مسئله باعث می گردد افرادی که به این مشکلات دچار شدند به اهمیت موهای خود و تاثیر آنها در زیبای خود آگاه شوند اما برای مراقبت از مو چه کنیم.

  عوامل تخریب کننده موها

  استفاده از شوینده نامناسب، فعالیت های روزمره، آلودگی های محیطی، استرس و شرایط زندگی، پرتوهای نور خورشید، رنگ کردن زیاد موها، استفاده زیاد از سشوار و حالت دهنده های حرارتی و بالا رفتن سن موجب می گردد تا موها دچار مشکلات فراوانی شوند و برگرداندن سلامت و پر پشتی آنها پروسه ای زمان بر و پرهزینه و گاها غیر ممکن گردد.

  مراقبت از مو

  مراقبت از مو

  مراقبت از مو

  – شستن روزانه موها با آب داغ چربی طبیعی موها را از بین می برد بنابراین این شستشو باید با آب ولرم صورت بگیرد و موها در پایان با آب سرد آب کشی شوند.
  – قبل از انتخاب نوع شوینده هر فردی باید نوع موی خود را بشناسد و با توجه به نوع موی خود شامپو و سایر لوازم بهداشتی خود را تهیه نماید.
  – بستن موها با مدل موهای مختلف و استفاده از دستگاه بافنده مو باعث فشار وارد کردن به ریشه مو می شود.
  – استفاده مداوم از سشوار جهت کاهش زمان خشک کردن موها باعث موخره و خشکی مو می شود بنابراین این کار باید فقط در مواقع ضروری انجام بگیرد.
  – بهترین حالت و زمان برای شستشوی موها به فاصله دو روز در میان می باشد.
  – اسپری و چسب مو به دلیل تاثیر ماندگار مواد پلیمری آن بر روی موها باید تنها در حد لازم مصرف شوند.
  – جهت حفظ رطوبت پوست سر پس از هر بار استحمام مصرف نرم کننده مو بسیار ضروری می باشد .
  – برس کشیدن زیاد موها با برس های فلزی باعث آسیب به موها و ریزش موها می شود.

  رفع موخوره

  ایجاد موخوره و حالت دو شاخه ای در پایین موها مخصوصا در خانم هایی که موی بلند دارند مشکل شایعی می باشد که معمولا در اثر سشوار کشیدن ، اتوی مو و برس کشیدن زیاد ایجاد می شود و گر چه تنها روش رفع آن کوتاه کردن موها می باشد اما با استفاده کمتر از سشوار و حرارت دهی به موها و استفاده مداوم از نرم کننده ها می توان از بروز این مشکل در موها جلوگیری کرد.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.