با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  مراقبت های بعد از پروتز گونه
  7 اکتبر 2018 بدون نظر 433 بازدید

  مراقبت های بعد از پروتز گونه

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 4.5]

  امروزه انجام عمل پروتز گونه به یکی از شایع ترین عمل های زیبایی تبدیل شده که از پیر و جوان، مرد و زن به سراغ آن می روند و همین مسئله بازار جراحان پلاستیک و متخصصان زیبایی را بسیار داغ کرده است. اما باید بدانید که افزایش سن و حتی میل به زیبایی بیشتر افراد را به سمت پروتز گونه میکشاند. و پزشکان برای این کار از پروتزهایی با بافت های سخت استخوانی و نرم استفاده می کنند. اینکه شکل و سایز این پروتزها به چه صورت باشد به نتیجه ای که بیماران پس از انجام عمل انتظار دارند بستگی دارد. اما باید بدانید برای اینکه عمل پروتز گونه شما به نتیجه ای دلخواه منجر شود به مراقبت های بعد از پروتز گونه وابستگی بسیار شدیدی دارد. اما سوالی که مطرح می شود این است که مراقبت های بعد از پروتز گونه چیست؟

  مراقبت های بعد از پروتز گونه

  همانطور که گفته شد وقتی پزشکان در رابطه با مراقبت های بعد از پروتزگونه صحبت می کنند بیماران اولین سوالی که مطرح می کنند این است که مراقبت های بعد از پروتزگذاری گونه چیست و چگونه میتوانند از آنها پیروی کنند باید بگوییم که:

  • استفاده از کمپرس اب یخ به مدت ۴۸ ساعت پس از اتمام جراحی پروتز گونه.
  • استراحت کافی به مدت سه روز و دوری از هرگونه فعالیت های بدنی به مدت ۲ هفته.
  • خوردن غذاهایی سبک مانند سوپ در روزهای اول پس از جراحی، به منظور کمتر حرکت دادن فک و دهان برای جویدن. همچنین باید دقت داشته باشید که تکه های سخت غذا نباید بخیه های موجود در دهانتان را باز کنند.
  • استفاده روزانه ۳ الی ۴ دفعه از دهان شویه پس از گذشت ۷ روز از پروتز گونه. دقت داشته باشید شستن دهان با دهان شویه پس از هر بار غذا خوردن الزامی است.
  • پس از جراحی مسلما با تورم و کوفتگی مواجه خواهید شد، با استراحت های مداوم این مسئله برطرف خواهد شد.
  مراقبت بعد از پروتز گونه

  مراقبت بعد از پروتز گونه

  اهمیت مراقبت های بعد از پروتز گونه

  همانطور که میدانید پزشکان نه تنها بعد از عمل پروتز گونه بلکه بعد از هر عمل جراحی به بیماران خود توصیه می کنند که مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرند شاید این مسئله در ابتدا سخت باشد اما باید بدانید که برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب مراقبت های بعد از پروتز گونه یکی از آسان ترین کارهایی است که باید انجام دهید و بدانید که در نهایت به آن چیزی که میخواهید خواهید رسید.

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.