با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  مراقبت های بعد از کاشت مو
  5 نوامبر 2018 بدون نظر 539 بازدید

  مراقبت های بعد از کاشت مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  کاشت مو ، عملی تخصصی و بسیار ظریف می باشد که به منظور دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از آن لازم است ، مراقبت های ارائه شده از سوی پزشک معالج به خوبی رعایت گردد ، در همین راستا در این مقاله ، مراقبت های بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  عمل کاشت مو

  به عمل زیبایی کاشت مو که طی آن فولیکول های مو از ناحیه ی دهنده ( بانک موی پشت سر ) با ابزار خاصی و تحت بیحسی موضعی برداشته می شوند و در ناحیه ی گیرنده ( نواحی جلوی سر ) با ابزار خاصی و با ایجاد بیحسی موضعی کاشته می شوند ، عمل کاشت مو اطلاق می گردد ، با کاشت مو ، تراکم نسبی از موها در ناحیه ی گیرنده حدود یک سال بعد حاصل خواهد شد که به دلیل حساسیت بالای فولیکول های پیوندی نیاز است ، تا رسیدن به مرحله ی رشد و استحکام کافی از موها مراقبت های لازم را به عمل آورد .

  مراقبت های بعد از کاشت مو چیست

  مراقبت های بعد از کاشت مو چیست

  مراقبت های بعد از کاشت مو

  بعد از کاشت مو اگر ممکن است ۳ تا ۵ روز در منزل استراحت کنید .
  ● روز عمل لازم فردی را با خود بیاورید تا هنگام ترخیص شما را تا منزل همراهی نماید زیرا تحت تاثیر داروهای آرام بخش خواهید بود .
  ● در روزهای اول پس از عمل به دلیل وجود دلمه هایی در محل کاشت ، بهتر است از نشان دادن ناحیه ی سر به اطرافیان به دلیل اظهار نظرهای منفی تاثیرگذار در روحیه ، خودداری کنید .
  ● به هنگام خواب مراقب باشید تا با تماس سر با بالش فولیکول های مو نریزند لذا اگر ریزش موی به صورت غیر طبیعی بود باید این موضوع به پزشک معالج اطلاع داده شود .
  ● باید از عرق کردن سر جلوگیری شود زیرا این اتفاق موجب عفونت در محل پیوند خواهد شد .
  ● در روز های اول پس از عمل کاشت مو شستن مو ها ، کلاه بعد از کاشت مو ، روسری و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممنوع است .
  ● در صورت مجاز شدن شستن سر ، به آرامی موهای خود را با آب و صابون ملایم شست و شو دهید و از چنگ زدن محل پیوند جدا خودداری کنید .
  ● هر گونه نگرانی و استرس را از خود دور کنید زیرا تاثیرات نامطلوبی در روند رشد موها خواهد داشت .

  تاثیر مراقبت های بعد از کاشت مو

  انجام مراقبت های بعد از کاشت مو به شکل موثری سبب افزایش درصد موفقیت کاشت مو خواهد شد ، همچنین از طولانی شدن دوره ی نقاهت و همچنین بروز عوارض نامطلوب و طولانی مدت به شکل مطلوبی جلوگیری خواهد کرد ، از این رو لازم است تا مراقبت های مورد نیاز پس از کاشت مو ، با دقت به صورت صحیح اجرا شوند .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.