با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  نحوه صحیح شستن موی سر
  3 نوامبر 2018 بدون نظر 463 بازدید

  نحوه صحیح شستن موی سر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  شستن موی سر از نظر تمام افراد کار بسیار آسانی می باشد و با خیس کردن موها و شامپو زدن و در نهایت شستشوی موها با آب صورت می گیرد اما از نظر اصولی شستشوی موها فن مخصوص به خود را دارد و افرادی که از این اصول در شستشوی موی خود پیروی نمایند کمتر از سایرین به خشکی و کدری مو دچار می شوند و موهای آنها پس از شستشو نرم خواهند اما نحوه صحیح شستن موی سر چگونه می باشد.

  نحوه صحیح شستن موی سر

  – برای داشتن مویی سالم و تمیز انتخاب یک شامپوی با کیفیت باید بر اساس نوع موی فرد انجام بگیرد.
  – منافذ پوست سر نیز مانند پوست سایر نواحی صورت و بدن بر اثر چربی و آلودگی های محیطی مسدود می شود و قرار دادن حوله آب گرم قبل از استحمام بر روی پوست به باز شدن این منافذ کمک می نماید.
  – شامپوی مو نباید به مدت زیادی بر روی پوست سر قرار داده شود و بلا فاصله باید پس از شستشوی کل موها با آن با آب سرد آب کشی شود.
  – بهترین روش شستن موها قرار دادن شامپو بر روی کف دست و شستن موها با کف حاصل از شامپو می باشد .
  ماساژ درمانی پوست سر در هنگام شامپو زدن به موها باعث زدودن آلودگی های پوست و افزایش گردش خون و تغذیه بهتر موها می گردد.
  – شستن موها با آب داغ موجب می گردد چربی طبیعی موها از روی آن پاک شود و به کوتیکول و لایه محافظتی موها آسیب وارد شود پس شستشوی موها با آب ولرم و آب کشی آنها با آب سرد بهترین روش شستشوی مو می باشد.

  شامپو زدن به موها

  هدف از شامپو زدن به مو تمیز کردن آنها و حذف چربی و کثیفی مو ، از بین بردن سلول های مرده پوست سر و تولید یک لایه محافظ برای مو می باشد و اگر شامپو به طور مستقیم بر روی ساقه موها قرار بگیرد موها را خشک ، وز و بی روح می نماید بنابراین جهت شستشوی ساقه مو باید از کف شامپو و جهت شستشوی پوست سر باید از خود شامپو استفاده شود.

  نحوه صحیح شستن موی سر چیست

  نحوه صحیح شستن موی سر چیست

  علل بروز مشکلات مو

  به جز عوامل ژنتیکی، عدم استفاده از نرم کننده با کیفیت و مناسب، خشک کردن موها با سشوار و اتوی مو، عدم مراقبت از موها پس از رنگ و دکلره کردن، استفاده بیش از حد از مواد حالت دهنده مانند ژل، تافت و موس و شستن بیش از حد موها با شامپو موجب می گردد تا موها دچار شکنندگی ، خشکی و کدری شوند و به مرور زیبایی و شادابی خود را از دست بدهند و در موارد شدید به ریزش نیز دچار شوند.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.