با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  نگهداری از موی بلند
  29 اکتبر 2018 بدون نظر 431 بازدید

  نگهداری از موهای بلند

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  افراد بسیاری مخصوصا خانم ها تمایل دارند موی بلندی داشته باشند اما مسلما نگهداری و مراقبت از موهای بلند کار دشواری می باشد و موهای بلند به دلیل شرایطی که دارند بیشتر از موهای کوتاه آسیب پذیر خواهند بود اما چه افرادی که موی بلندی دارند و چه افرادی که به داشتن موی بلند علاقه دارند باید در زمینه نگهداری از این نوع موها اطلاعات مناسبی داشته باشند و بدانند نگهداری از موهای بلند چگونه ممکن می شود.

  نگهداری از موهای بلند

  – متخصصین پوست و مو به افرادی که موی بلندی دارند توصیه می نمایند شامپو و نرم کننده ای را انتخاب نمایند که منطبق بر نوع بافت موهای آنها باشد و پس از استحمام استفاده از روغن های مفید و مغذی باعث جلوگیری از ایجاد موخره در موی بلند آنها می شود.
  – استفاده از روغن مخصوص مو پس از استحمام و پوشاندن موهای بلند با کلاه حمام و یا حوله گرم روشی موثر جهت ویتامینه کردن موهای بلند می باشد.
  – موهای بلند در هنگام خیس بودن نباید به هیچ وجه شانه زده شوند زیرا این موها در هنگام خیسی مقاومت پایینی دارند و در این زمان امکان کنده شدن و ریزش آنها بسیار زیاد می باشد.
  – موی بلند باید در معرض هوای آزاد خشک شود و حرارت زیاد سشوار باعث خشکی موها و از بین رفتن رطوبت طبیعی آنها خواهد شد و به موها صدمه می زند.
  – بی رنگ کردن مکرر موهای بلند با استفاده از دکلره باعث سوختگی و آسیب های شدیدی به آنها می شود و گاهی باید به مو استراحت داده شود ، ترمیم گردد و با استفاده از محصولات مراقبتی تغذیه شود و بعد دوباره رنگ‌ گردد.

  نگهداری از موهای بلند

  نگهداری از موهای بلند

  موهای بلند و ایجاد موخره

  موهای بلند به دلیل سشوار کشیده شدن زیاد و رنگ کردن افراطی دچار موخره و شاخه شاخه شدن در ساقه مو می شوند که علت به وجود آمدن این مشکل تبخیر ناگهانی رطوبت ساقه مو می باشد و جهت درمان این مشکل از شامپوهای ملایم و محصولات رطوبت رسان به مو بهره گرفته می شود و در صورت لزوم موها باید از ساقه کوتاه شود.

  ماسک موهای بلند

  موهای بلند بیش از موی کوتاه به مراقبت نیاز دارد و ماسک هایی که برای موهای بلند تولید می شوند محصولاتی هستند که حاوی مواد نرم کننده و پوششی مانند گلیسیرین، سیلیکون ، دایمتیکون و روغن آرگان هستند که در صورت اصل بودن جهت مراقبت از موی بلند و آبرسانی به آن بسیار مناسب هستند .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.