با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی
  7 ژوئن 2019 بدون نظر 795 بازدید

  ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  می توان گفت که همه ی مردم دوست دارند ظاهری خوب داشته باشند. بری داشتن اندامی متناسب و زیبا می توان کارایی مثل ورزش کرد و تغذیه ی مناسبی داشت. اما گاهی اوقات بعضی از مشکلات مربوط به تناسب اندام را خود فرد نمی تواند حل کند. شلی و افتادگی پوست شکم پس از کاهش وزن و یا داشتن زایمان ها مکرر چیزی است که برای درمان آن بایستی به یک متخصص جراحی زیبایی مراجعه نمود. ابدومینوپلاستی نام عملی است که توسط متخصصین جراحی پلاستیک برای متناسب ساختن اندازه ی شکم و رفع افتادگی آن انجام می شود. با وجود اینکه این عمل می تواند نتایج بسیار مطلوبی برای بیماران به همراه داشته باشد اما به هر حال عمل آبدومینوپلاستی عوارض خاص خود را دارد. در ادامه به مسئله ی ورم شکم بعد از آبدومینوپلاستی که جز عوارض شایع این عمل است، بیشتر می پردازیم.

  ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی طبیعی است؟

  عمل ابدومینوپلاستی همانند هر عمل جراحی دیگری عوارض جانبی به دنبال دارد که بروز این عوارض گاهی می تواند نشانه ی این باشد که بدن در حال بهبود یافتن است. ورم شکم هم به همین دلیل اتفاق می افتد و مسئله ی کاملا طبیعی تلقی می شود. تقریبا می توان گفت همه ی افرادی که ابدومینوپلاستی انجام می دهند ورم شکم را تجربه خواهند کرد.

  عمل ابدومینوپلاستی چیست

  عمل ابدومینوپلاستی چیست

  شدت ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی

  البته شدت و مدت زمان ورم بسته به خصوصیات فردی ، نحوه ی جراحی و میزان توجه به نکات مراقبتی بعد از عمل می تواند متفاوت باشد. ورم شکم معمول در چند روز اولیه پس از عمل و خصوصا روزهای سوم تا پنجم قابل مشاهده و گاهی چشمگیر است. به طور معمول تورم و کبودی پس از گذشت ۳ هفته کاهش می یابد.

  ورم شکم بعد از انجام ابدومینوپلاستی

  ورم شکم بعد از انجام ابدومینوپلاستی

  دلایل ورم شکم بعد این عمل چیست

  در عمل ابدومینوپلاستی پوست شکم بلند می شود، کشید می شود و حتی برخی از نواحی آن برداشته می شود. این چنین کارهایی باعث از هم گسستگی موقتی غدد لنفاوی می گردد. بدن به این وضعیت واکنش می دهد و واسطه های شیمیایی که در پاسخ به عمل جراحی منتشر گردیده اند باعث ایجاد تورم می شوند. تخلیه خونابه ها وترشحات بدن که پس از عمل به کمک درن ها انجام می شود، پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی ، داشتن تغذیه ی سالم و کاهش مصرف نمک یا سدیم در وعده های غذایی مواردی هستند که به کمتر ورم کردن یا کاهش ورم بعد از ابدومینوپلاستی کمک می کنند.

  منبع : کلینیک تخصصی پیکرتراشی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.