با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  پیوند پوست
  15 اکتبر 2018 بدون نظر 624 بازدید

  پیوند پوست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  پوست یکی از بافت های مهم و حساس و بزرگترین بافت پوششی بدن نیز می باشد و گاهی صدمات وارد شده به آن با ترمیم و تقویت جبران ناپذیر می باشند، در موارد بسیار زیادی مانند مشکلات مادرزادی، سوختگی های شدید ، زخم های قدیمی و آسیب های ناشی از تصادفات پوست به گونه ای آسیب می بیند که هیچ روش درمانی در مورد برگشت بافت آن موثر نخواهد بود و تنها روش درمانی در این گونه مواقع پیوند پوست یا همان گرافت پوستی خواهد بود.

  پیوند پوستی

  نام دیگر این عمل همان گرافت پوستی است که به جراحی گفته می شود که در آن جهت رفع آسیب های جبران ناپذیر به پوست یک لایه از پوست نواحی مختلف بدن به ناحیه ای که دچار آسیب شده است پیوند زده می شود و در این پیوند جهت موفقیت آمیز بودن پیوند و بهبودی سریع علاوه بر پوست عضلات، اعصاب پوست و بافت های پیوندها نیز به همراه پوست برداشته می شود و به محل جدید پیوند زده خواهد شد.

  نواحی مناسب بدن جهت پیوند پوست

  در پیوند پوستی جهت رفع جای سوختگی پوست پیوندی معمولا از ناحیه کمر انتخاب می شود اما به طور کلی در پیوند پوستی مناسب ترین قسمت اهدا کننده بدن ران و ساق پا می باشد و دست ، کف پا، بازوها ، باسن و شکم در اولویت های بدی اهدا قرار دارند ، در این عمل محل اهدا کننده باید عاری از هر گونه میکروب و عفونت باشد و باید از نظر رنگ و ظاهر تطابق مناسبی با ناحیه گیرنده داشته باشد تا پس از پیوند رنگ آن با سایر نقاط اطراف همخوانی داشته باشد.

  پیوند پوست چیست

  مراقبت های پس از این عمل پیوند پوست

  – پس از این عمل زیبایی بیمار باید تا چند هفته استراحت مطلق داشته باشد و از فعالیت های شدید پرهیز نماید.

  . باید به طور روزانه محل پیوند با سرم های نمکی به روشی که پزشک آن را به بیمار آموزش می دهد شستشو داده شود-

  – بیمار باید از ضربه وارد کردن به محل پیوند و خارش آن خودداری نماید و از لباس های نخی و گشاد جهت پوشش دهی پیوند به پوست خود استفاده کند.
  – پس از  پیوند دادن پوست بیمار باید در رژیم غذایی خود مواد پروتئینی ، ماهی، انواع ویتامین ها ، سبزیجات و میوه های تازه و مایعات قرار دهد و از مصرف غذاهای پر چرب و فست فود خودداری کند.

  حال به این موضوع می پردازیم که این جراحی زیبایی چیست و چه انواعی دارد؟

  به طور کلی می توان گفت پیوند پوستی در بسیاری از افرادی که دچار سوختگی شدید یا صدمات ناشی از تصادفات شده اند انجام می شود. انجام این عمل ، نواقص بوستی و زیبایی آن ها تا حد زیادی رفع می کند و در اکثر مواقع ، این عمل ، جزء عمل های زیبایی بدن قرار می گیرد و در کلینیک های زیبایی و تخصصی در سراسر کشور انجام می شود. امروزه پزشکان و متخصصان زیبایی ، روش های کم خطرتر و متدهای بهتری برای انجام پیوند پوست پیدا کرده اند که با این روش ها و استفاده از دستگاه های مدرن و وسایل و تجهیزات استاندارد و کاملا بهداشتی ، عوارض و حتی درد در این عمل زیبایی به حداقل رسیده است و نگرانی چندانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

  بیشترین کاربرد این عمل ، برای رفع مشکلات ناشی از انواع سوختگی های پوستی می باشد و با این عمل زیبایی می توان بافت پوست بدن را ترمیم کرد و شکل ظاهری پوست و بافت های اطراف را به شکل عادی آن نزدیکتر کرد.

  درمورد جراحی زیبایی پوست بدن چه میدایند؟

  همانطور که گفتیم ، پیوند پوستی یکی از جراحی های زیبایی پوست است که بیمار بعد از مراجعه به متخصص زیبایی ، نوع پیوند پوستی و فواصل انجام جلسات پیوند پوست و تعداد جراحی های پیوند برای ترمیم کامل پوست ، توسط متخصص زیبایی در کلینیک ها یا مراکز درمانی معتبر تعیین خواهد شد.

  البته اگر بخواهیم به صورت ساده ، این عمل را توضییح دهیم می توان گفت پیوند پوست ، به معنی برداشتن و حذف کامل پوست آسیب دیده و جایگزاری پوست سالم و نزدیک به ناحیه مورد نظر می باشد. متخصصان بافت و پوست قسمتی که می خواهد پیوند بزنند را در نظر می گیرند که باید کاملا نزدیک به بافت و رنگ پوست قسمت پیوند شده باشد و بعد از انجام این عمل ، بدن فرد غیرعادی به نظر نرسد.

  پیوند پوست

  جراحی زیبایی پوست

  در این عمل تلاش می شود ف قسمت هایی از بدن مانند صورت یا گردن یا زیر بغل یا دست ها در اولویت باشند تا زیبایی فرد تامین شود و با انجام این عمل ، زیبایی پوست و بدن او افزوده شود. در مورد قسمتی از پوست که قرار است پیوند داده شود باید بدانید که پوست قسمت هایی از بدن در نظر گرفته می شود که به بافت مورد نظر نزدیک باشند و هیچ گونه زخم یا افتادگی یا جراحتی نداشته باشد و در ضمن در این عمل سعی می شود از جمع شدن پوست و بافت ها جلوگیری شود.

  البته می توان گفت برداشت پوست برای انجام این عمل فقط از بدن و پوست خود فرد استفاده نمی شودبلکه می توان از بدن خواهر یا بردار یا اعضای بسیار نزدیک خانواده استفاده کرد ولی اگر فرد خواهر یا برادر دوقلو همسان داشته باشد ، درصد پس زدن این عمل به حداقل خواهد رسید.

  گرافت پوستی

  گرافت پوستی

  بعد از انجام این عمل زیبایی

  بعد از انجام این عمل جراحی ، باید از یک تا هفت روز ، محل مورد نظر با باند بسته شود و از باز گذاشتن زخم جلوگیری شود. این کار برای ثابت نگه داشتن و علائم بهداشتی و نظافتی در نظر گرته می شود.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.