با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  کبودی بعد از ابدومینوپلاستی
  24 آگوست 2019 بدون نظر 663 بازدید

  کبودی بعد از ابدومینوپلاستی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در سرتاسر دنیا است که اثر زیادی در بهبود شکل ظاهری شکم و ایجاد تناسب اندام دارد. با توجه به ماهیت این عمل زیبایی که جراحی می باشد، دوران نقاهت نسبتا طولانی مدت است و بروز یک سری عوارض جانبی در طی این دوره طبیعی بوده و دور از انتظار نیست. شدت عوارض پس از عمل جراحی بسته به نوع و وسعت عمل، ویژگی های فردی و همچنین میزان رعایت نکات و مراقبت های بعد از عمل، می تواند تا حدودی متغیر باشد. به هر حال مواردی از قبیل درد، خونریزی، ورم و کبودی بعد از آبدومینوپلاستی از جمله عوارض شایعی هستند که بسیاری از افراد آن ها را با شدت های مختلفی تجربه می کنند.

  درمان کبودی بعد از ابدومینوپلاستی

  با وجود اینکه بروز کبودی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی طبیعی و تقریبا غیر قابل اجتناب است، با رعایت یک سری نکات می توان آن را تا حدودی کنترل نمود. در روزهای نزدیک به عمل جراحی بایستی نوشیدن الکل و استعمال دخانیات را کنار بگذارید، چرا که این کارها موجب شدت یافتن عوارضی عمل از جمله کبودی می شوند. قرص آسپرین، قرص های ضد التهاب و حتی قرص ویتامین E هم می توانند موجب لخته شدن خون شوند و عوارضی از قبیل خونریزی، ورم و کبودی را شدیدتر کنند؛ بنابراین بهتر است که مصرف این داروها نیز چند روز قبل از عمل متوقف شود.برای بعد از عمل هم خوردن آناناس تازه توصیه می شود. آناناس تازه حاوی بروملین و ویتامین C است و اثرات ضد التهاب و ضد تورم بسیار خوبی داشته و به همین دلیل به جذب سریع تر ورم و کبودی کمک می کند.

  کبودی بعد از ابدومینوپلاستی

  کبودی بعد از ابدومینوپلاستی

  علت کبودی ابدومینوپلاستی

  با توجه به اینکه این عمل کاملا تهاجمی است بروز عوارضی از قبیل تورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی مسئله ای طبیعی تلقی می شود و از این نظر همانند سایر اعمال جراحی پلاستیک می باشد. کبودی در روزهای اولیه ی بعد از عمل جراحی بروز می کند و معمولا در روزهای سوم و چهارم نواحی کبود شده به رنگ هایی مثل بنفش یا آبی تیره که گاهی حتی به سیاهی میزند در می آیند و با مرور زمان رنگ روشن تری مثل سبز، قهوه ای و زرد پیدا کرده و در نهایت به طور کامل برطرف می شوند. اما چنانچه کبودی خیلی شدید باشد ممکن است نشانه ی بروز مشکلاتی نظیر خونریزی یا عفونت باشد و بهتر است در این مورد با پزشک معالج مشورت نمود.

  منبع : کلینیک تخصصی پیکرتراشی آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.