با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  گرافت پوستی
  22 اکتبر 2018 بدون نظر 736 بازدید

  گرافت پوستی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 3.5]

  در بسیاری از حوادث ، تصادفات ، آتش سوزی ها ، موارد اسیدپاشی ، بروز برخی بیماری ها ( سرطان ) و … پوست با دلیل نازکی لایه های آن و حساس بودن آن ، اولین بافت بدن است که به شدت آسیب می بیند و لازم است با روش های مناسب درمانی ، به ترمیم پوست پرداخت ، در همین راستا در این مقاله ، گرافت پوستی به عنوان یکی از روش های تخصص درمان پوست آسیب دیده مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  گرافت پوستی

  به عملیات برداشت یک لایه از پوست فرد و قرار دادن آن در جایی که پوست دچار آسیب شده و به راحتی بهبود پیدا نمی کند ، پیوند پوست یا گرافت پوستی گفته می شود ، در واقع پیوند پوست سالم به ناحیه آسیب دیده در یک فرد ، گرافت پوستی نام دارد .
  زمانی که پوست آسیب دیده ی فرد خود به خود بهبود پیدا نمی کند ، به عنوان مثال ، در سوختگی های وسیع ، زخم های وسیع ، در برخی از سرطان ها و همچنین در انواع جراحی پلاستیک بدن، استفاده از روش پیوند پوست موثر خواهد بود ولی بیشترین استفاده ی گرافت پوستی در سوختگی ها پوست می باشد .

  گرافت پوستی

  گرافت پوستی

  نواحی مناسب جهت گرافت پوستی

  پوست محل دهنده باید از نظر ظاهری به پوست محل گیرنده شباهت داشته باشد ، مناسب ترین دهنده ی پوست ، ران ، ساق پا ، پوست دست ، پوست سر ، کف پا ، ناحیه ی باسن ، پشت ، شکم می باشد .

  انواع گرافت پوستی

  ● برداشت قسمتی از پوست خود فرد به عنوان پوست اهداء کننده
  ● برداشت پوست از پوست همتای فرد در مواردی که فرد خواهر و یا برادر دو قلو دارد که در این مورد شانس رد کردن پوست پیوندی توسط بدن فرد گیرنده کم است .
  ● برداشت پوست از پوست فرد دیگر
  ● برداشت پوست از پوست موجود دیگر مانند خوک
  در عمل برداشت پوست از شخص دیگر و حیوانات ، شانس رد کردن پیوند بسیار بالا می باشد زیرا در این حالت بدن گیرنده ، پوست پیوندی را بیگانه می داند و بر علیه آن وارد مبارزه خواهد کرد .
  در بیشتر موارد به جهت بالا بردن درصد موفقیت عمل پیوند پوست ، سعی می شود از بدن خود فرد ، برداشت پوست صورت پذیرد .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.